Ewa Łaczek-Daleki urodziła się w 1960r. w Krakowie, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość. Od lat osiemdziesiątych mieszka i tworzy w Rabce-Zdrój, tu ukształtował się jej ostateczny artystyczny wizerunek. 

Tak o twórczości artystki piszą: 

- Władysław Hasior: „Jej obrazy sprawiają radość z oglądania i są miła niespodzianką bo nie manifestują pretensjonalnej nowoczesności i nie trącą akademickim dogmatyzmem”. 

Profesor Adam Hoffmann: „Szanowna pani Ewo dawna moja uczenniczko. Bardzo mi się podoba to co tworzysz- twoja samodzielność, twój stosunek do ludzi i świata…Twoja twórczość jest odrębna, samodzielna i tak bardzo zgodna z rzeczywistością naszą…Żałuje że nie potrafię opisać mojego wzruszenia i podziwu dla Ciebie”.

 

Wystawiała w różnych galeriach, ale najbliższe jej sercu są wystawy w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem, Pałacu Sztuki w Krakowie oraz Galerii Grażyny Hasse w Warszawie.
 
Od wielu lat prowadzi własną Galerię Autorską w Rabce-Zdroju przy ulicy Krętej 3. 

Ewa Łaczek-Daleki jest artystką wszechstronną nie boi się eksperymentować, idzie własną drogą nie zważając na chwilowe trendy i mody w sztuce, dlatego jej twórczość zaskakuje, wzrusza i pobudza do refleksji. 
Ewa Łaczek-Daleki jest członkiem Krakowskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków.
Do góry